Szkolenie z zakresu komunikacji

Photo by Adem AY

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, abyśmy prawidłowo komunikowali się ze sobą. Choć wydawać, by się mogło, że komunikacja jest zadaniem banalnie prostym, to  jednak nie do końca tak jest. Bardzo często bywa tak, że poprzez nieświadome wysyłanie nieprawidłowych komunikatów lub ich zły odbiór może dojść do zakłóceń na drodze odbiorca rozmówca, przez co możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo komunikować się ze sobą.


Szkolenia z komunkacji są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych szkoleń dostępnych na rynku. Obejmują one nie tylko aspekt wzajemnej komunikacji ze sobą, ale również takie kwestie jak typy osobowości, łamanie stereotypów, sposoby budowania i podtrzymywania sympatii między ludźmi. Szkolenia pozwalają zrozumieć takie kwestie jak przyczyny braku współpracy, wpływ komunikacji na budowanie współpracy, efektywność komunikacji.


Nowoczesne szkolenia dla kadry zarządzające. Zobacz: szkolenia z asertywności, szkolenie stres


Bardzo ważną rzeczą jest to, aby szkolenia z komunikacji nie zawierały jedynie suchej wiedzy, ale również obejmowały ćwiczenia. W większości szkoleń możemy spotkać się z takimi formami zajęć jak gry i ćwiczenia, wykłady i prezentacje multimedialne, dyskusje moderowane, testy autodiagnostyczne, prace grupowe, ćwiczenia team-building.
Celem takiego szkolenia jest wzrost świadomości roli pracowników oraz ich wzajemnych zależności, zdobycie umiejętności analizy własnych zachowań w komunikacji interpersonalnej, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, poprzez zwiększanie ich efektywności na wpływ komunikacji interpersonalnej i zadaniowej, radzenie sobie z opanowywaniem emocji, uporządkowanie i ujednolicenie wiedzy z zakresu kierowania zespołem.

Osoby, które już odbyły takie szkolenia bardzo doceniły możliwość zdobycia informacji na temat własnej osoby, rozpoznawania innych typów osobowości, możliwość poznania sposobów wpływu na efektywność komunikacji. Wielokrotnie podkreślają, jak szkolenie z komunikacji poprawiło atmosferę i relacje w zespole.